Vleermuizen maken van oudsher gebruik van gevels om er een verblijfplaats te vinden. Ze vinden ruimte dankzij een stootvoeg of via de dakrand. Deze inbouwstenen kunnen ook fungeren als een geschikte verblijfplaats. Naast de standaard inbouwsteen zijn er ook opties om de steen uit te breiden in de spouwmuur en kan er gecontroleerd toegang gegeven worden tot de spouwmuur met een toegangssteen.
Vivara Pro ontwikkelt voor de professionele markt specialistische natuurbeschermingsproducten, afgestemd op de Nederlandse bouwmaten.
Gemaakt van duurzaam keramiek dat goed warmte vast houdt en makkelijk schakelbaar is, zijn de kasten van Koninklijke Tichelaar ook inzetbaar voor het maken van grote verblijfplaatsen.
Er komen steeds meer nieuwe leveranciers en ontwerpen voor inbouwstenen en -kasten. Hierdoor is er een steeds ruimere keus aan type materialen met verschillend uiterlijk en uitstraling.
Loze ruimte in de overstek, gootbekisting of andere ruimten aan het gebouw kan gemakkelijk geschikt worden gemaakt voor huisbewonende vogelsoorten als gierzwaluwen of huismussen.